Montana Hybrid Motion Jacket Woman

Välj Variant

Montana Hybrid Motion Jacket Woman

Montana Hybrid Jacket är en mångsidig hybridjacka med hellång dragkedja, designad för aktiv komfort. Den har ett lätt vadderat, vindtätt tyg på fram- och baksidan, kombinerat med ett stretchigt mellanlagersmaterial på ärmarna för optimal rörelsefrihet. Försedd med praktiska tumhål, två framfickor och en innerficka med dragkedja, vilket gör den idealisk för skiftande förhållanden och vardagsbruk.


Priser
Minsta antal: 1 st
Antal 1
Pris/st 899,00

   Alltid personlig service
   Beställ direkt på hemsidan eller via e-post / telefon
   Du får alltid ett korrektur innan beställningen blir bindande

Antal

Storlekar Antal
XS
S
M
L
XL
XXL
3XL

Produktfärg

Valnöt


Totalt pris kr
Visa uträkning

Prisspecifikation

Fråga oss


Om: Montana Hybrid Motion Jacket Woman
st




Harvest

Det är över 50 år sedan den amerikanske baseballhjälten James Harvest avslutade sin 11 år långa baseballkarriär, men hans namn lever vidare och så även hans kall. Sedan 1988 har James Harvest Sporswears profilkläder hjälpt tusentals företag att skapa bra lagkänsla.


Visa samtliga produkter från Harvest
Artikelnummer 2121060-182
Material Material 1: 66 % återvunnen polyester, 26 % rayon, 4 % polyester, 4 % elastan
Material 2: 100 % återvunnen polyester med ultrasonisk prägling, TPU-membran
Vaddering: 100 % återvunnen polyester, Primaloft
Modell Dam
Vikt 350 g/m² - Fabric 2 + padding: 220 g/m²
Fickor Fickor med dragkedja
Stängning Dragkedja
Tvättråd Mild maskintvätt 40 graderBlekning är inte tillåtetTorktumla ejStrykning. Högsta tillåtna temperatur 150 graderEj kemtvätt
Certifikat Återvunnet material
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.
XS 0
S 0
M 1
L 0
XL 0
XXL 0
3XL 0